FA
چکیده

امروزه با کوچکتر شدن فضای داخلی خانه ها و به طبع آن کوچکتر شدن فضای حمام در خانه ها ،استفاده از کابین دوش و حمام شیشه ای برای استفاده بهینه از فضای حمام و همچنین زیبایی کار بسیار موثر و مفیدی است

۱۴۰۰ سه شنبه ۱ تير
412 بازدید
حمام شیشه ای و کابین دوش
حمام شیشه ای و کابین دوش

حمام شیشه ای چیست؟

حمام شیشه ای، جداکننده فضای دوش از قسمت های دیگر مثل روشویی و توالت فرنگی می باشد. 

این روزها استفاده از حمام شیشه ای تنها به خانه‌های لوکس و گران قیمت محدود نمی‌شود. بسیاری از آپارتمان‌ها و خانه‌های امروزی، برای جلوگیری از خیس شدن بخش‌های دیگر حمام و مجزا کردن قسمت مشخصی برای دوش گرفتن، از کابین دوش شیشه ای استفاده ‌می‌کنند.

 استفاده از حمام‌های شیشه‌ ای علاوه بر مزیت‌های زیادی که دارد، فضای حمام را مدرن تر و زیباتر نشان ‌می‌دهد. از طرف دیگر این حمام‌ها انواع مختلفی دارند که هم با دکوراسیون مدرن و هم کلاسیک همخوانی دارند.

برای نصب حمام شیشه ای،  نیاز به هیچ زیرساختی ندارید و فقط به یک آستانه سنگی در کف حمام نیاز دارید که مانع از عبور آب از فضای زیر دوش از بقیه قسمت ها می شود.

 

انواع حمام شیشه ای

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای حمام یک محفظه بسته شیشه ای می باشد که در داخل حمام نصب می شود کابین دوش از شیشه و پروفیل آلومینیوم یا ترکیب شیشه و استیل ساخته می‌شود از کابین دوش برای جداسازی فضای دوش حمام از باقی قسمت ها استفاده می شود ابعاد کابین دوش های شیشه ای حدوداً بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می باشد که به صورت مربعی یا مستطیلی اجرا می‌شوند .ارتفاع کابین دوش به صورت استاندارد ۲۲۰ سانتیمتر میباشد که تقریباً به سقف نمی رسد و علت آن تهویه بهتر حمام و عبور و خارج شدن بخار از فضای کابین دوش می باشد کابین های شیشه‌ای در دو نوع فریم لس و فریم دار اجرا می شوند.

دور دوشی شیشه ای
یکی دیگر از رایج ترین انواع حمام‌های شیشه‌های دور دوشی شیشه سکوریت است. این سبک حمام شیشه ای بیشتر برای فضاهای کوچک کاربرد دارد.
از مهم ترین مزیت‌های استفاده از دور دوشی شیشه ای جلوگیری از فرسودگی شیرآلات و لوازم موجود در حمام است. از طرف دیگر به کار بردن شیشه دور دوشی در حمام موجب می‌شود تا حرارت در فضای اطراف دوش حفظ شود به علاوه این سبک حمام شیشه ای طرح‌های متفاوتی دارد و نصب آن نیز بسیار ساده و راحت است.

 

مزایا و معایب کابین دوش شیشه ای

 • صرفه جویی در زمان برای دوش گرفتن سریع
 • استفاده از کمترین فضا برای کابین دوش
 • استاندارد وایمنی بالا وکارایی خاص(لوکس وشیک بودن کابین ونشکن بودن شیشه های کابین)
 • محافظت ونگهداری آسان در برابر قارچ ها و کپک ها و...
 • متنوع بودن طرح وسایز کابین با توجه به فضای موجود
 • جداسازی و ایزوله کردن حمام از سرویس بهداشتی

 

و از معایب آن میتوان کیفیت پایین شیشه برخی از کابین ها که باعث کدر شدن آن به مرور زمان میشود و همچنین لولاهای نامرغوب که باعث ایجاد کپک ها وقارچها میشد نامبرد.

نکاتی برای خریدکابین دوش شیشه ای که باید به آنها توجه داشت

 • فضای حمام
 • دیوارها و موقعیت قرار گیری کابین (سمت راست یا چپ)
 • نوع وجنس شیشه کابین و ضخامت آن
 • سینی کابین دوش
 • کاشی کاری برای نصب کابین و دیزاین داخلی

 

به‌مرور در زندگی‌های امروزی استفاده از حمام در حد یک دوش 5 دقیقه است و افراد فقط نیاز به دوش سرپایی ساده روزانه در کنجی از حمام برای از بین بردن تمام خستگی از تنشون نیاز دارن. وسیله‌ای طراحی‌شده به نام کابین‌های دوش شیشه‌ای که درگذشته ساده‌تر از این برای استراحت تن پس از یک روز سخت‌کاری استفاده می‌شده و حال همین وسیله به‌صورت مدرن‌تر برای استفاده فراهم‌شده. یکی از اجزای ضروری همه حمام‌های مدرن امروزی تلقی می‌شوند. اگر فضای حمام خود را به‌صورت محدود و کوچک می‌دانید، کابین دوش شیشه‌ای یک انتخاب نهایی برای شما است. کابین دوش شیشه‌ای در مدل‌های بزرگ‌تری برای کسانی که دارای حمام‌های بزرگ هستند وجود دارد، بنابراین کابین دوش شیشه‌ای برای هر طراحی و اندازه حمام وجود دارد.

اتاقک دوش از خیس شدن کف حمام شما جلوگیری نموده و به زیبایی دکور شما کمک خواهد کرد. همچنین استفاده از کابین دوش، مانع از رسوب، زنگ‌زدگی لوازم در حمام می‌شود. جهت رسیدن به قیمت کابین دوش ساده باید جنس و درجه کیفیت تمامی یراق الات بررسی شود. ضد زنگ بودن مهمترین عامل در بررسی اجزای مورد استفاده برای تعیین قیمت کابین دوش ساده می باشد.