FA
چکیده

امروزه با توجه به تنوع فراوان کاشی و سرامیک ، انواع چیدمان این محصولات نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم شما را با پرکاربردترین انواع چیدمان آشنا نماییم.

۱۴۰۰ يکشنبه ۹ خرداد
565 بازدید
انواع چیدمان کاشی و سرامیک
انواع چیدمان کاشی و سرامیک

1-چیدمان مستقیم و راست

این چیدمان کلاسیک ساده ترین روش چیدمان می‌باشد که از گذشته تا کنون بسیار پر کاربرد بوده و در عین حال زیباست .

 

 

2.چیدمان مورب و لوزی

در این نوع چیدمان کاشی ها با زاویه 45 درجه از هم قرار می‌گیرند و تشکیل طرح های لوزی شکل می‌دهند. چیدمان مورب سبب می‌گرد فضا بزرگتر و جذاب‌تر دیده شود.

 

 

3.چیدمان لوزی خال‌دار

در این نوع چیدمان که به صورت ساده یا مورب چیده می‌شود کاشی های کوچک مطابق عکس در اطراف کاشی‌های بزرگ به صورت لوزی قرار می‌گیرند.

 

 

4.چیدمان شطرنجی

در این نوع چیدمان کاشی‌ها به صورت دورنگ بوده و رنگهای تیره و روشن می‌توانند به صورت ساده یا مورب قرار گیرند.

 

5.چیدمان آجری

این روش چیدمان از روش های قدیمی نصب بوده و کاملا ساده می‌باشد.به این صورت که در هر ردیف کاشی ها به اندازه نصف کاشی نسبت به ردیف قبل متفاوت قرار می‌گیرند.

 

 

6.چیدمان چرخ دنده ای

در این روش همانطور که از نام آن پیداست یک کاشی کوچک توسط چهار کاشی بزرگ احاطه می‌شود و تشکیل طرحی شبیه به چرخ دنده می‌دهند.

 

 

7.چیدمان حصیری

در این نوع چیدمان کاشی ‌ها ‌به شکل بافت حصیر قرار می‌گیرند به همین دلیل لازم است که از ترکیب کاشی های مربع و مستطیل استفاده گردد تا تشکیل طرح زیر و رو حصیر را بدهند.

 

 

8.چیدمان آسیاب بادی

در این روش که از انواع جذاب چیدمان می‌باشد کاشی‌های مستطیل اطراف یک کاشی مربع را احاطه می‌کنند که هر ترکیب آن طرحی شبیه به آسیاب بادی را تداعی می‌کند.

 

 

9.چیدمان فرانسوی یا مدولار

این نوع چیدمان از ترکیب  3نوع یا بیشتر کاشی به وجود می‌آید که با نظم دقیق و مشخصی در کنار هم قرار می‌گیرند و تشکیل طرحی زیبا می‌دهند.

 

10.چیدمان زیگزاگ یا چپ و راستی

در این روش که برای پارکت و کاشی و سرامیک استفاده می‌شود بافتی شبیه به زیگزاگ ایجاد می‌شود و زیبایی بی‌نظیری به فضا می‌بخشد

 

امیدواریم این مقاله مفید فایده بوده باشد. توجه داشته باشید که علاوه بر اهمیت طرح و ابعاد سرامیک و کاشی کف و یا دیوارها ؛ چیدمان آنها نیز تاثیر بسزایی بر زیبایی فضا دارد لذا بهتر است در این خصوص با متخصصین خبره مشورت گردد.

کارشناسان گروه آرفا با تجربه چندین ساله و تبحردر شناخت مصالح‌ساختمانی و به‌عنوان نماینده فروش وپخش بسیاری از برندهای معتبرکاشی و سرامیک در استان تهران والبرز؛ راهنمای شما در این امرخواهند ‌بود. جهت مشاوره رایگان در زمینه محصولات ساختمانی با ما در ارتباط باشید.