FA
چکیده

مقرون به صرفه بودن، تنوع فراوان در طرح و رنگ و سهولت در نصب سبب گردیده که سرامیک ها نسبت به سنگ های ساختمانی پرطرفدارتر باشند. همچنین عواملی همچون شستشوی آسان و عدم جذب آب از دیگر دلایل مقبولیت سرامیک ها نزد سازندگان و طراحان ساختمان می‌باشد.

۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ ارديبهشت
840 بازدید
انواع سرامیک کف و نحوه تشخیص کیفیت آنها
انواع سرامیک کف و نحوه تشخیص کیفیت آنها

سرامیک کف بسیار پرکاربرد می‌باشد. مقرون به صرفه بودن، تنوع فراوان در طرح و رنگ  و سهولت در نصب سبب گردیده که سرامیک ها نسبت به سنگ های ساختمانی پرطرفدارتر باشند. همچنین عواملی همچون شستشوی آسان و عدم جذب آب از دیگر دلایل مقبولیت سرامیک ها نزد سازندگان و طراحان ساختمان می‌باشد.  

سرامیک ها در انواع دیواری و کف در ابعاد گوناگون عرضه می‌گردند. سرامیک های دیواری شامل انواع کاشی های لعاب دار و بدون لعاب ، مات و براق بوده که در مقاله کاشی مفصل به آن پرداخته ایم. سرامیک های کف شامل انواع گرانیتی، پرسلانی، موزاییکی ، طرح پارکت و طرح سنگ  می‌باشد که بسته به فضا و طراحی ساختمان و البته بودجه‌ی موردنظر و ترجیحا با مشاوره کارشناس مربوطه انتخاب می‌گردند.

سرامیک های درجه یک اصولا سطح لعابدارشان یکدست بوده و هرچه نقص در لعاب بیشتر شود از کیفیت سرامیک کاسته می‌شود. سرامیک های لعابدار اصولا مناسب محیط هایی پر تردد نظیر آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها می‌باشند و از سایر سرامیک ها می‌توان در نقاط مختلف ساختمان استفاده نمود. لازم به ذکر است که تشخیص کیفیت و درجه سرامیک‌ها نیازمند تجربه و تبحر بوده و قیمت سرامیک ها بسته به کیفیت ،ابعاد، نوع لعاب و ... متفاوت می‌باشد لذا پیشنهاد می‌شود با کارشناسان زبده مشورت نموده و سپس اقدام به خرید نمایید.

 

کارشناسان گروه آرفا با تجربه چندین ساله و تبحر در شناخت مصالح ساختمانی و به عنوان نماینده فروش و پخش بسیاری از برندهای معتبرکاشی و سرامیک در استان تهران و البرز؛ راهنمای شما در این امرخواهند بود و شما را قادر می‌سازند با مناسب‌ترین قیمت باکیفیت ترین کالا را خریداری نمایید.